Γουέστ Μπρομ – Γκέιτσχεντ 7-0

Χωρίς… αντίπαλο έπαιξε η Γουέστ Μπρομ για το FA Cup καθώς διέλυσε με το εμφατικό 7-0 την Γκέιτσχεντ στο «Χόθορνς».

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπεραχίνο ο οποίος σημείωσε τέσσερα τέρματα, η Γουέστ Μπρομ έκανε… περίπατο απέναντι στην Γκέιτσχεντ για να διαλύσει την αντίπαλό της με το βαρύ 7-0.

Ο Μπεραχίνο στο 42’ άνοιξε το σκορ για να γίνει το 2-0 από τον Ανιτσέμπε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο μέρος ο σκόρερ του πρώτου γκολ με ακόμα δύο τέρματα (46’, 53’) ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο 55’ ο Μπρουντ έκανε το 5-0 και ο Μόρισον στο 79’ το 6-0. Το… πάρτι τελείωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων όταν και ο Μπεραχίνο με το τέταρτό του τέρμα έκανε το τελικό 7-0.

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ: Μέιχιλ, Μπερντ, ΜακΆλεϊ, Ντόουσον, Ποκονιόλι, Σεσενιόν (67’ Βαρέλα), Μόρισον, Μπρουντ, Ντόρανς (54’ Σαμαράς), Ανιτσέμπε (54’ Γιάκομπ), Μπεραχίνο.
ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ: Μπάρλετ, Μπάξτερ, Κούρτις, Κλαρκ, Τζόουνς, Πάτισον (56’ Ράμσο), Τέρνμπουλ, Γκιοκάι (60’ Τσάντλερ), Ρόντμαν, Όστερ, Ράνκιν (68’ Ράιτ).

Στοχεύουν... Παρίσι και ευρωπαϊκά μετάλλια οι τοξοβόλοι μας
Ολυμπιακός: Χωρίς Λαρεντζάκη η προετοιμασία για το Game 5 με την Μπαρτσελόνα
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Η ενημέρωση του Κάτας για Μπόλντγουιν, Σόρκιν και Ντι Μπαρτολομέο
Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!