Φράιμπουργκ – Αννόβερο 2-2 (video)

«Αυτοκτόνησε» η Φράιμπουργκ στην εντός έδρας αναμέτρησή της με το Αννόβερο όπου παραχώρησε ισοπαλία 2-2.

Μέσα από τα χέρια της έχασε τη νίκη η Φράιμπουργκ απέναντι στο Αννόβερο και έτσι μένοντας στο ισόπαλο 2-2, παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας της Μπουντεσλίγκα.

Ο Φραντζ στο 45’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους για να γίνει το 2-0 από τον Κεμπφ στο 81’. Μπορεί όλα να έδειχναν πως το παιχνίδι είχε τελειώσει εκεί, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση.

Αρχικά, ο Μπίτενκουρτ ισοφάρισε στο 83’ για να διαμορφωθεί το τελικό 2-2 από τον Χοσελού στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπέρκι, Ρίδερ (46’ Μούντζα), Κρμας, Κεμπφ, Γκούντερ, Σούστερ, Νταριντά (80’ Τορεχόν), Κλάους, Σμιντ, Φραντζ (78’ Φίλιπ), Μεχμέντι.
ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Σακάι, Μαρσέλο, Σανέ, Αλμπορνόζ, Σμίνεμπαχ, Χιρς (67’ Μπίτενκουρτ), Μπριάν, Στεντλ, Κιγιοτάκε (95’ Πριμπ), Χοσελού.

Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες