Το ματς της χρονιάς στην Ισπανία! (video)

Επικό, ανεπανάληπτο, μυθικό, απίστευτο και αδιανόητο είναι μερικά από τα επίθετα που μπορούν να χαρακτηρίσουν την αναμέτρηση της Νουμάνθια με τη Λούγκο όπου οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 6-6!

Απίστευτα πράγματα στη δεύτερη κατηγορία της Ισπανίας όπου η Νουμάνθια υποδέχτηκε τη Λούγκο. Οι δύο ομάδες πρόσφεραν υπερθέαμα στον αγωνιστικό χώρο όπου σημειώθηκαν 12 τέρματα, δέκα εκ των οποίων στο δεύτερο μέρος!

Στο 11' ο Ιάγκο έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους για να ισοφαρίσει στο 35' ο Χούλιο Άλβαρες για τη Νουμάνθια. Στο 49' ο Πελάγιο έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του, για να έρθει ο - γνωστός μας από τη θητεία του στον Άρη - Νταβίντ Αγκάνθο (σ.σ. στη φωτο με τον Χουάνμα) να διαμορφώσει το 1-3 στο 57' της αναμέτρησης. Στο 61' ο Αράνδα μείωσε σε 2-3 ενώ στο 68' με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Ιάγκο να κάνει το 2-4!

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Σέρχι μείωσε σε 3-4 και στο 71' ο Πελάγιο έκανε το 3-5. Ο Νταβίντ Λόπεζ στο 80' έδειξε να κλειδώνει το ματς με το έκτο γκολ της Λούγκο, αλλά στο 84' ο Σέρχι και πάλι μείωσε εκ νέου! Στο 90' ο Αράνδα έκανε το 5-6 ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Νατάλιο έκανε το 6-6 μέσα σε... πανζουρλισμό από τους φιλάθλους!

Την αναμέτρηση παρακολούθησε και ο Λεωνίδας Βόκολος για λογαριασμό του Παναθηναϊκού.

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-3: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Rally Acropolis: Σημαντικά διαφοροποιημένο - Εκκίνηση από Λαμία, αυτές είναι οι Ειδικές Διαδρομές
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 92-58: Έβγαλε αντίδραση, πάει σε τελικό πρόκρισης στην Ισπανία
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο γήπεδο και ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς