Ζακυνθιακός – Παναρκαδικός 2-2

Μεγάλο ματς έγινε στη Ζάκυνθο με τον τοπικό Ζακυνθιακό να αναδεικνύεται ισόπαλος με τον Παναρκαδικό (2-2).

Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν απόλυτα στο πρώτο ημίχρονο. Στο 15’ ο Κότσειρας άνοιξε το σκορ με σουτ, έπειτα από λάθος του Βελιανίτη, ενώ στο 34’ ο Βλαχοκυριάκος διπλασίασε τα τέρμα της ομάδας του.

Στο δεύτερο μέρος όμως τα πράγματα άλλαξαν. Στο 55’ ο Ζακυνθιακός κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Δήμου, με τον πολύπειρο Στάθη Καραμαλίκη να ευστοχεί από την άσπρη βούλα, ενώ ο αρχηγός της ομάδας του νησιού, είκοσι λεπτά αργότερα ισοφάρισε σκοράροντας ξανά από τα έντεκα μέτρα. Το πέναλτι είχε κερδίσει ο Μπαρμπαρούσης.

ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ (Σπύρος Αντωνόπουλος): Χαρακτινός, Τσαλέκου, Κολοβάκης, Λιβέρης, Νίκου, Βελιανίτης, Πέττας, Κωστάκης, Καραμαλίκης, Μπαρμπαρούσης (82' Σούρμπης), Πασκούλεφ (53' Καλογέρης)

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Τζίλος-Καλογιαννίδης): Ψυχογιός, Κυριακόπουλος, Μπούτας, Απ. Κωστάκης, Μπεντεβής, Βλαχοκυριάκος, Κότσειρας (80' Νάνος), Δήμος, Άρδαμης (69' Μπίσσας), Καδάς, Αρώνης (85' Πετρόπουλος)