Ουντινέζε – Τσεζένα 4-2 (παράταση) (videos)

Με δύο γκολ στην παράταση η Ουντινέζε επικράτησε 4-2 της Τσεζένα για να προκριθεί στην επόμενη φάση όπου θα αντιμετωπίσει τη Νάπολι.

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο «Φρίουλι» εκεί όπου η Ουντινέζε υποδέχτηκε την Τσεζένα για να κάμψει την αντίστασή της επικρατώντας 4-2 στην παράταση όπου σημείωσε τα δύο από ατα γκολ της.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και άνοιξαν το σκορ στο 4’ με γκολ του Τζούριτς. Η απάντηση ήταν άμεση από τους γηπεδούχους καθώς ισοφάρισαν στο 20’ με γκολ του Άλαν. Η ανατροπή έγινε στο 44’ με το γκολ του Φερνάντες, ωστόσο στο 55’ ο Σούτσι έκανε το 2-2.

Λίγο αργότερα ο Βόλτα αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους και αυτό τους στοίχισε στην παράταση. Ο Εβανγκελίστα στο 100’ έκανε το 3-2 για να γίνει το τελικό αποτέλεσμα από τον Τιρό στο 113’.

Μαγνητική και αγωνία για Μπάλντγουιν
Elite Neon Cup 2024: Τα ταλέντα του… αύριο παίζουν μπάλα στα Σπάτα! – Πού θα δείτε το τουρνουά
Σπανάκη: Το κλειδί της επιτυχίας ήταν η σοβαρότητα και η σταθερότητα
Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ η Βασιλάκη