Κιέβο – Τσεζένα 2-1 (video)

Με πρωταγωνιστή τον Πελισιέρ η Κιέβο πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 επί της Τσεζένα στο «Αντόνιο Μπεντεγκόντι».

Τεράστιας σημασίας νίκη πήρε η Κιέβο στην εντός έδρας αναμέτρησή της με την Τσεζένα για να αποσπαστεί από την τελευταία θέση της βαθμολογίας του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ο Πελισιέρ μπήκε στο δεύτερο μέρος του αγώνα και τρία λεπτά αργότερα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 88’ ο Τζούριτς ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους, ωστόσο με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών ο Πελισιέρ με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα έκανε το τελικό 2-1.

ΚΙΕΒΟ: Μπιζάρι, Φρέι, Γκαμπερίνι, Ζουκάνοβιτς, Σέζαρ, Ραντοβάνοβιτς, Χετεμάι, Σκελότο (46’ Πελισιέρ), Μπίρσα (80’ Μπελόμο), Μεγκιορίνι, Παλόσκι (61’ Σάρντο).
ΤΣΕΖΕΝΑ: Λεάλι, Καπέλι, Λουκίνι, Βόλτα, Μάγκνουσον (57’ Ματσόλα), Κασκιόνε (51’ Τζούριτς), Ντε Φέουνιτς, Κόπολα (76’ Γκαριτάνο), Ντεφρέλ, Καρμπονέρο, Αλμέιντα.

NBA: Μία νίκη μακριά από τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς - Στους τελικούς της Ανατολής οι Σέλτικς
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα