Λύτρωση για Μπορντό, 2-1 τη Ρεν (video)

Με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μπορντό επιβλήθηκε 2-1 της Ρεν για να διατηρηθεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Άμεση ήταν η επιστροφή της Μπορντό στις επιτυχίες ύστερα από το ισόπαλο 1-1 με τη Σεντ Ετιέν μεσοβδόμαδα. Οι Γιρονδίνοι υποδέχτηκαν τη Ρεν στο «Σαμπάν Νταλμά» για να φτάσουν στη σπουδαία νίκη με 2-1 παραμένοντας στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Στο 73’ ο Καζρί άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, σε μία φάση που φαίνεται ο επιθετικός της Μπορντό να είναι οφσάιντ. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 80’ όταν ο Χαμπίμπου έκανε το 1-1. Παρόλα αυτά, το γκολ του Τουρέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων  λύτρωσε τους γηπεδούχους που πήραν μεγάλη νίκη με 2-1.

ΜΠΟΡΝΤΟ: Καρασό, Μαριάνο, Ιλόρι, Παλουά, Κοντέντο (60’ Καζρί), Ποκό (55’ Καμπουνί), Πλασίλ (79’ Φομπέρ), Τουρέ, Μορίς – Μπελάι, Ρολάν, Ντιαμπατέ.
ΡΕΝ: Κοστέλ, Μπενγκέ, Μεσέρ, Αρμάν, Ντανζέ, Παζό, Φερνάντες (78΄Πέδρο Ενρίκε), Μορέιρα (68’ Γκροσίτσκι), Ντουκουρέ, Ντεπ, Τόιβονεν (60’ Χαμπίμπου).

Επιστρεπτέα Προκαταβολή: Παράταση προθεσμίας για υποβολή δικαιολογητικών - Πότε λήγει
Πυγμαχία: Η Ελλάδα πρώτη φορά στην ιστορία κατέκτησε δύο πέμπτες θέσεις σε Παγκόσμιο πρωτάθλημα
Συντάξεις Iουνίου: Πότε θα ξεκινήσουν οι πληρωμές
Ιππασία: Μεγάλη εμφάνιση της Μυτιληναίου στη Μαδρίτη

DPG Network

Μητσοτάκης: Το ευχαριστώ στους Ελληνοαμερικανούς και η υπερηφάνεια για την ομιλία στο Κογκρέσο

Καιρός - Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Βροχές, και χαλάζι από σήμερα - Πού θα δημιουργηθούν προβλήματα (pics)

Ποιος θα κρίνει το αποτέλεσμα στις εκλογές

Η δύναμη μιας εικόνας στα χέρια ενός έθνους

Εκλογές ΣΥΡΙΖΑ: Θρίαμβος των προεδρικών και οι «χαμηλές πτήσεις» της «Ομπρέλας»

Δίκη Τοπαλούδη: Σήμερα η απόφαση του δευτεροβάθμιου δικαστηρίου για τη δολοφονία της φοιτήτριας

«Κλειδί» τα θεραπευτικά πρωτόκολλα - Πότε έρχεται η ώρα της φαρμακευτικής δαπάνης

Survivor: Ο Άρης που βάζει «χέρι» στην ψηφοφορία της αντίπαλης ομάδας και ο πρώτος προτεινόμενος