Λύτρωση για Μπορντό, 2-1 τη Ρεν (video)

Με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μπορντό επιβλήθηκε 2-1 της Ρεν για να διατηρηθεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Άμεση ήταν η επιστροφή της Μπορντό στις επιτυχίες ύστερα από το ισόπαλο 1-1 με τη Σεντ Ετιέν μεσοβδόμαδα. Οι Γιρονδίνοι υποδέχτηκαν τη Ρεν στο «Σαμπάν Νταλμά» για να φτάσουν στη σπουδαία νίκη με 2-1 παραμένοντας στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Στο 73’ ο Καζρί άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, σε μία φάση που φαίνεται ο επιθετικός της Μπορντό να είναι οφσάιντ. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 80’ όταν ο Χαμπίμπου έκανε το 1-1. Παρόλα αυτά, το γκολ του Τουρέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων  λύτρωσε τους γηπεδούχους που πήραν μεγάλη νίκη με 2-1.

ΜΠΟΡΝΤΟ: Καρασό, Μαριάνο, Ιλόρι, Παλουά, Κοντέντο (60’ Καζρί), Ποκό (55’ Καμπουνί), Πλασίλ (79’ Φομπέρ), Τουρέ, Μορίς – Μπελάι, Ρολάν, Ντιαμπατέ.
ΡΕΝ: Κοστέλ, Μπενγκέ, Μεσέρ, Αρμάν, Ντανζέ, Παζό, Φερνάντες (78΄Πέδρο Ενρίκε), Μορέιρα (68’ Γκροσίτσκι), Ντουκουρέ, Ντεπ, Τόιβονεν (60’ Χαμπίμπου).

Απίστευτο: Τριπλό πέναλτι στην Τουρκία! (video)
ΑΕΛ: Ο Κούγιας κάνει μήνυση στον Ολιβέιρα!
Διάσημο μοντέλο δηλώνει ερωτευμένη με τον Τσιτσιπά (pics)
Παναιτωλικός: Φορτσάρει για Επασί

Αυτό είναι το απόλυτο κόλπο για καθαρό και... ποτέ βουλωμένο σιφόνι (video)