«Καθάρισε» ο Ιόνοφ για Ντιναμό Μόσχας (video)

Τη νίκη με 3-1 πήρε η Ντιναμό Μόσχας στο ντέρμπι της πόλης απέναντι στην Τοπρέντο με τον Ιόνοφ να σημειώνει δύο τέρματα.

Με δύσκολο τρόπο κατάφερε να φτάσει στη νίκη η Ντιναμό Μόσχας στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με την Τορπέντο Μόσχας για να διατηρηθεί στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και με έξι βαθμούς πίσω από την κορυφή. Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League πήρε το τρίποντο επικρατώντας 3-1.

Στο δέκατο λεπτό, ο Ιόνοφ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα ο Κατσαλάποφ έφερε την αναμέτρηση στα ίσια για τους γηπεδούχους. Η Ντιναμό, πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 82’ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ιόνοφ για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Τζούτζακ στο 89’.

ΤΟΡΠΕΝΤΟ ΜΟΣΧΑΣ: Ζεφνόφ, Κοκόσκα, Κατσαλάποφ, Ταρακάνοφ, Ρίκοφ, Νοβοσέλτσεφ, Στεφάνοβιτς, Κομπάροφ, Μπιλιαλέντινοφ, Μιρζόφ (80’ Ούγκο Βιέιρα), Σεφτσένκο.
ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΟΣΧΑΣ: Γκαμπούλοφ, Σαμπά (46’ Ντάγκλας), Γκρανάτ, Μπούτνερ, Χουμπόσαν (61’ Μανόλεφ),  Βένγκερ (54’ Κοκόριν), Νομπόα, Ιόνοφ, Τζούτζακ, Γιουσούποφ, Κουράνι.

Όλα όσα δεν είδατε σε ΟΑΚΑ, Ριζούπολη και Τούμπα (video)
ΑΕΚ: Ξεσηκωμός στη Νέα Φιλαδέλφεια, βγήκε στους δρόμους ο κόσμος
Survivor 2: Δεν θα πιστέψετε ποιο ήταν το μπόνους έπαθλο άνεσης εκτός από τα κρεβάτια