Καμπιονάτο: Ξεχώρισε η Ίντερ, σοκ για Νάπολι

Μεγάλη εμφάνιση από την Ίντερ που σκόρπισε 7-0 τη Σασουόλο στο «Τζουσέπε Μεάτσα» την ώρα που η Νάπολι γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Κιέβο εντός έδρας.

Μετά την γκέλα της στην πρεμιέρα απέναντι στην Τορίνο, η Ίντερ κατάφερε για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος να εντυπωσιάσει και να σκορπίσει στους επτά ανέμους τη Σασουόλο, την οποία και διέλυσε με εμφατικό 7-0!

Την ίδια ώρα, η Νάπολι υπέστη την πρώτη της ήττα στη φετινή σεζόν. Φιλοξένησε την Κιέβο η οποία έκανε την έκπληξη παίρνοντας σπουδαία νίκη με 1-0 στο «Σαν Πάολο». Όλα θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά, ωστόσο στο 27’ ο Ιγκουαΐν αστόχησε σε πέναλτι.

Δεν έβγαλε νικητή η αναμέτρηση της Φιορεντίνα με την Τζένοα στο «Αρτέμιο Φράνκι»,. Οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 0-0 με το τελικό αποτέλεσμα να βολεύει τους φιλοξενούμενους που έπαιξαν για αρκετά λεπτά με παίκτη λιγότερο.

Το πρώτο της τρίποντο πανηγύρισε η Λάτσιο, η οποία φιλοξένησε στο «Ολίμπικο» την Τσεζένα επικρατώντας 3-0 με χαρακτηριστική άνεση. Στους τέσσερις βαθμούς έφτασε η Αταλάντα που πήρε σημαντικό τρίποντο με 2-1 επί τη Κάλιαρι εκτός έδρας.

Νάπολι – Κιέβο        0-1

NBA: Μία νίκη μακριά από τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς - Στους τελικούς της Ανατολής οι Σέλτικς
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα