Λύτρωση για Νάπολι!

Με γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων η Νάπολι επικράτησε 2-1 της Τζένοα εκτός έδρας μπαίνοντας με το δεξί στη σεζόν.

Με νίκη ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις της για το ιταλικό πρωτάθλημα η Νάπολι η οποία επικράτησε με αρκετά δύσκολο τρόπο 2-1. Ο Καγιεχόν μόλις στο 3’ άνοιξε το σκορ για τους «παρτενοπέι» για να έρθει η ισοφάριση από τον Πινίγια στο 40’. Το «χρυσό» τέρμα για τους φιλοξενούμενους, ήρθε στο 95’ από τον Ντε Γκούζμαν.

Με το δεξί μπήκε στη νεα σεζόν η Τσεζένα που επικράτησε 1-0 της Πάρμα. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, σημειώθηκε από τον Ροντρίγκεζ στο 38’. Χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση της Τορίνο με την Ίντερ.

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Παλέρμο και Σαμπντόρια. Ο Ντιμπαλά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Γκασνταντέλο στο 91’ να ισοφαρίζει για το τελικό 1-1. Η Σασουόλο, παραχώρησε ισοπαλία με 1-1 στην Κάλιαρι. Ο Ζάζα στο 42’ άνοιξε το σκορ για να γίνει το τελικό 1-1 στο 44’ από τον Σαούλ.

Τέλος, η Ουντινέζε, επικράτησε 2-0 της Έμπολι. Ο Ντι Νατάλε ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής καθώς στο 57’ άνοιξε το σκορ για να γίνει το 2-0 από τον ίδιο παίκτη πέντε λεπτά αργότερα.

Πετρούνιας: «Με δανεικά στο Παγκόσμιο του 2014»
Παναθηναϊκός: Παρελθόν ο Τερίμ, αναλαμβάνει ο Κόντης
Champions League: Ο Λένι Κράβιτς στο σόου του τελικού
Τένις: Ήττα με ανατροπή για τον Τσιτσιπά στη Ρώμη