ΑΕ Ερμιονίδας: Έπαιξε για καλό σκοπό με τους Φίλους Βαζέχα

Τον τελευταίο της αγώνα για φέτος έδωσε η ΑΕ Ερμιονίδας, που νίκησε 4-2 τους Φίλους Βαζέχα, για την οικονομική ενίσχυση του Συλλόγου φίλων Παιδιών με καρκίνο ΕΛΠΙΔΑ.

Το σκορ άνοιξε στο 15’με πλασέ του Κιοσσέ μέσα από την περιοχή. Δύο λεπτά αργότερα ο Δημήτρης Παπαδόπουλος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1. Στο 31’ο Σχοινάς με νέο πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με νέο πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Στο 55’ πάλι ο Δημήτρης Παπαδόπουλος με εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 3-2 για να κλείσει το σκορ στο 70’ ο Σαμαράς, όταν βρέθηκε από αριστερά  πλάγια και με ένα εκπληκτικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκαλίνοβιτς.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Κώστας Ιωαννίδης με βοηθούς τους Ανδρέα Αργυρόπουλο και Χρήστο Κατσώνη.

Για την Ερμιονίδα αγωνίστηκαν οι: Κραβαρίτης, Παπανικολάου, ποδ.υπό δοκιμή, Κολόκας, Μπολάνο, Κιοσσές, Μαυρόπουλος, Συμελίδης, Σχοινάς, Μπούρας, Βλαχόπουλος.

Επίσης αγωνίστηκαν όλοι οι Δήμας, Καρατάσος, Τζιέρης, Τσώνης, Μουκίδης, Παπασταύρου, ένας ακόμα υπό δοκιμή ποδοσφαιριστής και ο Γιώργος Στεργίου.

Για τους φίλους Βαζέχα αγωνίστηκαν οι: Γκαλίνοβιτς, Αποστολάκης, Βαζέχα, Τζωρτζόπουλος, Αμανατίδης (αρχηγός του Ηλυσιακού), Κακλαμάνος, Τριποτσέρης (ποδ. ΟΦΗ), Στάθης (ποδ. ΟΦΗ) , Δημ. Παπαδόπουλος (Ατρ.Αθηνών), Μπασινάς , Παπασταθόπουλος (Πανναξιακός).

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Γεωργακάκης, Αθανασόπουλος (ποδ. Αχαρναϊκού).

Πριν από την έναρξη του αγώνα οι ακαδημίες της Ερμιονίδας έπαιξαν μεταξύ τους οικογενειακό διπλό δίνοντας το δικό τους χρώμα στην εκδήλωση. Μετά το τέλος του αγώνα έγιναν ανταλλαγές αναμνηστικών από τις δύο ομάδες. Το ποσό πού συγκεντρώθηκε είναι 3.000 ευρώ.