Νίκη χωρίς νόημα για Κατάνια

Τη δεύτερή της συνεχόμενη νίκη στο ιταλικό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Κατάνια επικρατώντας 2-1 της Αταλάντα, χωρίς όμως να γλιτώσει τον υποβιβασμό.

Αργά ξύπνησε η Κατάνια στο ιταλικό πρωτάθλημα και έτσι δεν μπόρεσε να αποφύγει το μοιραίο και τον υποβιβασμό. Για την τελευταία αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος, επικράτησε 2-1 της Αταλάντα σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι.

Ο Λόντι στο 65’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Σικελίας, για να έρθει η ισοφάριση στο 80’ από τον Κονέ. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, από το εύστοχο πέναλτι του Μπεργκέσιο.

ΚΑΤΑΝΙΑ: Φρίσον, Γκιόμπερ, Μπελούσι, Καπουάνο, Μονζόν (89’ Γκαρούφι), Ίθκο, Ριναούντο, Φεντάτο (84’ Αβένι), Λέτο (56’ Λόντι), Μπεργκέσιο, Κάστρο.
ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Σπορτιέλο, Ραϊμόντι, Μπελίνι, Μπεναλουάν, Μπρίβιο (46’ Καλντάρα), Κονέ, Τσιγκαρίνι (64’ Ολάουσον), Μπασέλι, Μοράλεζ, Ντένις, Μπριένζα (72’ Μπέτανκουρτ).

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ