Διγενής Λακκώματος – Κιλκισιακός 1-0

Το γκολ του Ορφανού χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους που είχαν 2 δοκάρια, ενώ στις καθυστερήσεις είχαν δοκάρι οι φιλοξενούμενοι

Η υπεροχή του Διγενή Λακκώματος στο εντός έδρας ματς με τον Κιλκισιακό επιβεβαιώθηκε με το γκολ του Ορφανού, αλλά οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μια ανάσα από τον βαθμό της ισοπαλίας στια καθυστερήσεις. Η πρώτη καλή στιγμή ανήκε στους γηπεδούχους στο 30’ με τον Σπανό να σουτάρει, τον Μπαντή να διώχνει και την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο πριν απομακρύνουν ο αμυντικοί του Κιλκισιακού.

Στο 45’ ο Παπαποστόλου πέτυχε γκολ αλλά ο ρέφερι το ακύρωσε ως οφσάιντ, με τους γηπεδούχους όμως να παίρνουν τελικά το προβάδισμα στο 66’ με κεφαλιά του Ορφανού ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Βιτλή. Μάλιστα, ο Διγενής έφτασε κοντά στο 2-0 στο 75’ αλλά η κεφαλιά του Γκουγκουλιά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν άτυχοι καθώς η κεφαλιά του Ματετζίδη βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και οι αμυντικοί του Διγενή απομάκρυναν πριν περάσει την γραμμή.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Γκουτζελάς, Λιόλιος, Σπανός, Τσιώνας, Ορφανός, Γεωργιάδης, Βιτλής, Δραγανίδης, Στασινόπουλος, Μιχάλης, Παπαποστόλου.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Μπαντής, Μάντζιος, Σερταρίδης, Ματετζίδης, Καρυπίδης. Αμανατίδης, Σαββελίδης, Λογγινίδης, Καρανδρέας, Παντελιάδης, Μπιτζικόπουλος.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Ολυμπιακός: Τα έσοδα της πορείας μέχρι τον τελικό - Πόσα θα πάρει αν κατακτήσει το Conference League
Γιορτή απόψε στο ΟΑΚΑ για τους θριαμβευτές του Παναθηναϊκού AKTOR!