Καλαμάτα - Άρης Αιτωλικού 3-1

Ζωντανή στο κυνήγι της ανόδου στη Football League έμεινε η Καλαμάτα μετά την επεισοδιακή της νίκη επί του Άρη Αιτωλικού με 3-1

Στο 65' ο Μακρής άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους βάζοντας «φωτιά» στο παιχνίδι.

Στο 87' ο Ηλιόπουλος κατάφερε να ισοφαρίσει για την Καλαμάτα, με τον Καντούτση να ολοκληρώνει την ανατροπή στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και τον Καραχάλιο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο ένατο (!) λεπτό των καθυστερήσεων.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κολοβούρης, Τσόπελας (66' Καραχάλιος), Λιόλιος, Καντούτσης, Σκαρλάτος, Μαρτίνος, Ηλιόπουλος, Μπελεβέτης (96' Κουντάνης), Σκόνδρας (58' Αθανασόπουλος), Ζαχαρόπουλος, Καλαντζής.

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ: Ρόκκος, Μακρής, Χονδρογιάννης. Σωτηρόπουλος, Καλοκαίρης (51' λ.τ. Βαλμάς), Μπερερής, Καβαλιέρης, Παλιάτσας, Γαβρίνας, Τουρλιδάς (86' Βασιλάρης), Γρηγοριάδης (85' Κυριάκης).

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ