Δόξα Πετρούσας – Έβρος Σουφλίου 2-1

Νίκη με ανατροπή για τους γηπεδούχους που βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 17’

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το ματς για τον Εβρο καθώς στο 17’ κατάφερε να ανοίξει το σκορ όταν μετά από σέντρα του Εμρέ ο Αραμπατζής με κοντινό πλασέ δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Αποστολίδη για το 0-1. Ωστόσο, η αντίδραση από πλευράς Δόξας δεν άργησε. Έτσι, στο 28’ο Κότιος ανετράπη στην περιοχή με τον ρέφερι να δείχνει το σημείο του πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Μιχαλάκης εύστοχα φέρνοντας το ματς στα ίσια. Τελικά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου όταν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Πατένταλης μετά από προσωρινή απόκρουση του Σκόρτσεφ με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ: Αποστολίδης, Γιαννίκης, Μπακιρτζίδης, Πατένταλης, Κότιος Δ., Μιχαλάκης, Στέρεφ, Παπαδόπουλος, Τσιακουρίδης (71’ Τσιμπλίδης), Ουζούνογλου 63’ Τουνγκελίδης), Γουνατίδης (81’ Πααυλίδης Δ.).

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Σκόρτσεφ, Αντωνιάδης, Μπάμνιος, Λίτσιος, Μπάτζιος, Τορομανίδης, Μεμέτ Εμρέ (61’ Γιαννακιτσίδης), Τρίχας (79’ Ναθαναηλίδης), Γκαϊδατζής, Καμπιώτης, Αραμπατζής (65’ Λαζαρίδης).

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη