Αμπελωνιακός – Λαμία 2-5

Εντυπωσιακό πέρασμα από τη Θεσσαλία έκανε η πρωτοπόρος της βαθμολογίας Λαμία.

Η ομάδα της Φθιώτιδας συνεχίζει τη νικηφόρα πορεία της στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και τον 3ο όμιλο, έχοντας φτάσει στους 46 βαθμούς μετά από 21 αγωνιστικές. Το σκορ άνοιξε στο 30’ για λογαριασμό του Αμπελωνιακού, με το σουτ του Κακαβίτση, αλλά η απάντηση ήρθε από τον Μοκακέ, με γκολ στο 36’ και το 38’ δίνοντας προβάδισμα στη Λαμία.

Στο 42’ μάλιστα, ο Ευσταθίου πέτυχε και τρίτο τέρμα για τους φιλοξενούμενους, όμως, ο Αμπελωνιακός κατάφερε να μπει ξανά στο ματς με τον Παπανδρέου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο 59’ ο Ευσταθίου και πάλι, πέτυχε το γκολ που έκανε το 4-2 για τη Λαμία και «τελείωσε» επί της ουσίας το ματς. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 75’ ο Μκρτσιάν.

ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ: Τρούκης, Μαυρίδης (41’ Παπανδρέου), Τζιαρτζιάνης, Πολύζος, Μεζίνι, Κομισόπουλος, Νάστας, Γκαμπέτας (46’ Συκιώτης), Κακαβίτσης, Αλεξανδρής, Ρόκκα (73’ λ.τ. Μούργκας).

ΛΑΜΙΑ: Φιρινίδης, Παπαστεργίου, Λάμπρου (66’ Κοντοχρήστος), Μικρτσιάν, Γόγολος, Αντωνόπουλος, Ευσταθίου, Μπαλής (46’ Κόλεφ), Λέμα (58’ Κουτρομάνος), Μοκάκε, Διαμαντίδης

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ: Το ραντεβού της 12ετίας στο «κολαστήριο» του ΟΑΚΑ!