Τριάρα για Σάλκε (video)

Πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό 3-1 επικράτησε η Σάλκε της Μπραουνσβάιγκ για να διατηρηθεί στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Την τρίτη της συνεχόμενη νίκη στο γερμανικό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Σάλκε η οποία επιβλήθηκε 3-1 της Μπραουνσβάιγκ στη «Φέλτινς Αρένα» για να παραμείνει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Γκορέτζκα στο 17’ άνοιξε το σκορ για τους «μπλε» για να γίνει το 2-0 από τον Χούντελααρ στο 66’. Παρόλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ξανά στη διεκδίκηση του θετικού αποτελέσματος, μειώνοντας σε 2-1 με τέρμα του Κέσελ στο 81’. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Σαλάι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΣΑΛΚΕ: Φέρμαν, Χούγκλαντ, Αϊχάν, Ματίπ, Κολάσινακ, Μπόατενγκ, Νόισταντερ, Γκορέτζκα, Μάιερ (71’ Ομπάσι), Ντράξλερ (80’ Ανάν), Χούντελααρ (88’ Σαλάι).
ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ: Ντάβαρι, Κέσελ, Μπίκακσιτς, Κορέια, Περθέλ, Τίρκοφ, Πφίντζερ (41’ Αντέμι), Μπελαράμπι (53’ Ελαμπντελάουι), Χόσεντ, Μπόλαντ, Κουμπέλα (74’ Βράνσιτς).

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ