Ένωση Μιδέας-ΠΑΟ Λουτρακίου 2-1

Η Ένωση Μιδέας ανέτρεψε το 1-0 του ΠΑΟ Λουτρακίου και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Ο Αποστολάκης άνοιξε το σκορ στο πέμπτο λεπτό και «πάγωσε» τους οπαδούς των γηπεδούχων. Στην συνέχεια της αναμέτρησης, ο Δερμιτζάκης ανέλαβε δράση, καθώς σκόραρε στο 35ο λεπτό και στο 63ο. Το πρώτο του γκολ σημειώθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ η δεύτερη με δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού αποβλήθηκαν δύο παίκτες των φιλοξενούμενων λόγω διαμαρτυρίας. Συγκεκριμένα, ο Μαυρέλης αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο, καθώς δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ ο Μούτσος αντίκρισε απευθείας την κόκκινη.

Ένωση Μιδέας: Κατραχανάκης, Μαρίνης, Ατζαμίδης, Μπόμπος, Γκολέμης (20’ Μήτρου), Καραμάνος, Αγγελόπουλος (83’ Δρούλιας), Καλιαμούτος (46’ Μπούρας), Σταυριανόπουλος, Δερμιτζάκης, Καραγκούνης.
ΠΑΟ Λουτρακίου: Παναγιωτόπουλος, Χατζηνικολής, Τενέσης (75’ Γκαρμίρης), Βουτσινάς, Μαυρέλης, Τσάτσος, Αντωνίου, Σακελλαρίου (73’ Μούτσος), Αποστολάκης, Νάστος, Τσουμάνης (58’ Χρυσαφίδης).

Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Ντεσάν επιβεβαίωσε το «άκυρο» για τους Ολυμπιακούς Αγώνες - Τι συμβαίνει με Εμπαπέ
NBA: «Ισοπεδωτικοί» οι Λέικερς, ο Μπράνσον «εκτέλεσε» τους Ουόριορς | Αποτελέσματα και βαθμολογίες
Φανέλα που τιμά την μπύρα φόρεσε η Λέουβεν
ΣΕΓΑΣ: Με 28 μετάλλια και διακρίσεις οι πρώτες 70 μέρες του 2024 για τον ελληνικό στίβο