Ζωντανή με τεσσάρα η Μπραουνσβάιγκ

Μεγάλη νίκη για την Μπραουνσβάιγκ στο εξάποντο παραμονής με το Αμβούργο όπου επικρατώντας 4-2 μείωσε από τις θέσεις της παραμονής.

Έχοντας σε τρομερή ημέρα τον Κουμπέλα, η Μπραουνσβάιγκ πήρε σπουδαίας σημασίας νίκη με 4-2 απέναντι στο Αμβούργο για να μειώσει από τις θέσεις της παραμονής. Η ομάδα του Λιμανιού άνοιξε το σκορ στο 23’ με τέρμα του Λασογκά, ωστόσο στην επανάληψη ήρθε και η ανατροπή.

Ο Κουμπέλα στο 51’ ισοφάρισε σε 1-1, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή δέκα λεπτά αργότερα να κάνει το 2-1. Ο Ιλίσεβιτς στο 76’ ισοφάρισε σε 2-2, για να έρθει ξανά ο Κουμπέλα στο 85’ ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ να κάνει το 3-2.

Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Χόσχεντ στο 93’ για να «κλειδώσει» τη μεγάλη νίκη για την ομάδα του.

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ: Ντάβαρι, Κέσελ. Μπίκακσιτς, Κορέια, Ρέιτσελ, Τίρκοφ (46’ Κουμπέλα), Ελαμπντελάουι (26’ Πφίντζερ), Χόσχεντ, Μπόλαντ, Μπελαράμπι, Νίλσεν (92’ Ντόγκαν).
ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Άντλερ, Ντίκμαϊερ, Σόμπιχ, Βέστερμαν, Γιάνσεν, Ρινκόν (65’ Καλχανόγλου), Μπόι, Τζον (84’ Ζουά), Φαν ντερ Φάαρτ (52’ Αρσλάν), Ιλίσεβιτς, Λασογκά.