Ολυμπιακός Λαυρίου-Μύκονος 1-2

Σπουδαίο «διπλό» πήρε η Μύκονος στο Λαύριο λίγο πριν το φινάλε του αγώνα, επικρατώντας 2-1 του τοπικού Ολυμπιακού.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά και προηγήθηκαν στο 33’ με πλασέ του Κουρτάνοβιτς, όμως οι νησιώτες κατάφεραν την ολική ανατροπή στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Στο 86’ ο Θεοδώρου με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Φερεντίνου ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με ανάποδο ψαλίδι διαμόρφωσε το 1-2 για τη Μύκονο. Η ήττα αυτή αναμένεται να φέρει εξελίξεις στον Ολυμπιακό Λαυρίου, που είδε τις ελπίδες του για παραμονή να εξανεμίζονται.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ (Γιώργος Παπαϊωάννου): Καραμαλέγκος, Βαφειάδης Θ., Τσομπανάκης, Τσίκλος, Σαλάκου, Ρεντζής, Μπουλάρι (87’ Καραγιάννης), Γιαχάεβ Α., Κουρτάνοβιτς, Γκόντζος, Βίλα (75’ Τσιώλης)

ΜΥΚΟΝΟΣ (Θεόφιλος Παχατουρίδης): Σαραντάκος, Μπαλής, Ζουγανέλης, Μύρτινας, Φερεντίνος, Κουκάς (77’ Βαλαμούτης), Χίσα (87’ Καρατζάς), Καμπάνης (28’ Θεοδώρου), Καρράς, Κυπριτίδης, Καρακάσογλου

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ