Καστοριά – Κοζάνη 1-1

Ηρωική ισοπαλία 1-1 απέσπασε η Καστοριά από την Κοζάνη, παίζοντας με δέκα παίκτες για 60 λεπτά.

Οι «γουναράδες» είχαν μόλις 14 παίκτες στην αποστολή, καθώς η ομάδα βρίσκεται σε μεταβατικό στάδιο, ωστόσο όσοι αγωνίστηκαν απέδειξαν πως η φανέλα έχει ειδικό βάρος. Στο πρώτο ημίχρονο, η Κοζάνη ήταν καλύτερη και έχασε σημαντικές ευκαιρίες χωρίς να σκοράρει. Στο 40’ ο Γανώλης είδε δύο κίτρινες μέσα σε ένα λεπτό, καθώς διαμαρτυρήθηκε έντονα για την πρώτη.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 61’ χάρη σε γκολ του Κουτσομήτρου και στο 73’ ακυρώθηκε γκολ του Προβίδα ως οφσάιντ. Στη συνέχεια η Καστοριά ανέβασε στροφές και στο 78’ έφτασε στην ισοφάριση με κεφαλιά του Αναγνωστόπουλου, ενώ ως το τέλος του αγώνα έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη.

Καστοριά (Ανδρέας Λέτσιος): Μουρζίδης, Αναγνωστόπουλος, Μπαιτρακτάρης, Τσόπρας, Μίμης Παπαδόπουλος, Αλεξανδρίδης, Γανώλης, Βελλίδης, Κεφαλάς (74’ Τερέζιου), Σαββαΐδης, Σολομωνίδης (74’ Γεωργιάδης)

Κοζάνη (Βασίλης Παπαδόπουλος): Αμπατζίδης, Μπουλγκουρίδης (90’ Κωστίκας), Στεργιόπουλος, Βασίλεβιτς (78’ Σαμαράς), Κάλφας, Καραμπατζάκης, Τσικόπουλος Ι., Τσικόπουλος Η., Κουτσομήτρος (87’ Ιωαννίδης), Προβίδας, Ταφαρλής

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός: Δεν ανακοίνωσε αποστολή ο Λουτσέσκου - Μπήκε ο Ντεσπόντοφ
Μεταγραφές: Η Στουτγκάρδη αγοράζει τον Στεργίου από τη Σεντ Γκάλεν
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός: Οριστικά εκτός Ιμπόρα και Γιόβετιτς - Στην αποστολή ο Κίνι
Πόλο Ανδρών: Έβδομο σερί Κύπελλο - Διατήρησε εύκολα τα σκήπτρα ο Ολυμπιακός