Αχιλλέας Δομοκού-Λαμία 2-3

Μεγάλη νίκη για την πρωτοπόρο του ομίλου Λαμία, με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων που της χάρισε την… απόδραση από τον Δομοκό.

Η Λαμία τα βρήκε… σκούρα στον Δομοκό καθώς ο τοπικός Αχιλλέας με το γκολ του Κεϊτά στο 25’ και του Καντού στο 58’ πήρε προβάδισμα 2-0, βάζοντας δύσκολα στο συγκρότημα του Περικλή Αμανατίδη. Η Λαμία κατάφερε να επιστρέψει στο ματς με γκολ σε δυο λεπτά από τον Κόλεφ, στο 81’ και το 82’, ενώ στο 92’ πήρε τη νίκη με το τέρμα του Μκριτσιάν!

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜΟΚΟΥ (Αχιλλέας Καμπάς): Γιολδάσης, Αναστασίου, Τσιλίκας, Πέδρο, Κάππος, Καλαμάτας, Φραταράκου (55' Ζαχαράκης (77' Αδάμος Ι.), Κεϊτά, Μπουγιώτας, Καντού, Ράπτης (65' Κούλπας)

ΛΑΜΙΑ (Περικλής Αμανατίδης): Φιρινίδης, Παπαστεργίου, Κοντοχρήστος, Μκριτσιάν, Γόγολος (61' Κουτρομάνος), Παπαδήμας, Μαλισσόβας (34' Αντωνίου), Ζλατκόφσκι, Κόλεφ, Διαμαντίδης, Κυπτίου (61' Ταμάμης).

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (03/05) - Με Φενέρμπαχτσε - Μονακό για την Euroleague
Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League