Καμπανιακός – Δόξα Πενταλόφου 2-1

Στο φινάλε ο Καμπανιακός κατάφερε να κλέψει τη νίκη στο ματς με τη Δόξα Πενταλόφου, επικρατώντας 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Βακουφάρη. Η αντίδραση της ομάδας της Χαλάστρας ήρθε με την έναρξη του δευτέρου μέρους, καθώς στο 49’ ο Τσατσαλιός με εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 84’ η Δόξα είχε δοκάρι με τον Δαλκίδη, αλλά το γκολ ήρθε για τον Καμπανιακό, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με πλασέ του Προβατίδη για το 2-1.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Γιάννης Πετράκης): Παππάς, Παπάζης, Τρικαλινός (92’ Γκαβάνας), Γκόλτσης, Χατζόπουλος, Κουντουράς, Προβατίδης, Υψηλός, Χρήστου, Τσατσαλιός (80’ Γερόπουλος), Παπαγαθονίκου (46’ Αβραμίδης)

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Ηλίας Σαπάνης): Καστανίδης, Σεϊζης, Γαβριηλίδης (46’ Τούσιας), Δαλκίδης Σαπάνης, Ταϊρης, Σταμπουλής (82’ Φραρούζος), Σάρα, Βακουφάρης, (89’ Σκέντο) Σκριλάς, Ιβανόφ

Παναθηναϊκός AKTOR: Επικό βίντεο από τα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ - «Ποιος; Εσύ!»
Ολυμπιακή Φλόγα: Στο Καλλιμάρμαρο η ξεχωριστή τελετή παράδοσης - Αναχωρεί με ιστιοφόρο για Μασσαλία
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο σχολιαστής της EuroLeague αποθεώνει το ΟΑΚΑ - «Έτρεμα από αδρεναλίνη»
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου