Αμπελωνιακός – Πυργετός 2-0

Άνετη επικράτηση για τον Αμπελωνιακό, που κατάφερε να πάρει την 1η του νίκη στο πρωτάθλημα μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα σε πολύ κομβικό σημείο, αφού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ο Ρόκα ήταν αυτός που έκανε το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, τα πράγματα για τον Πυργετό δυσκόλεψαν ακόμα περισσότερο μετά την αποβολή του Περήφανου στο 66' με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με αποτέλεσμα ο Αμπελωνιακός στο 83' να πετύχει και δεύτερο τέρμα, με τον Αλεξανδρή να ειναι ο σκόρερ έχοντας περάσει στο ματς δυο λεπτά νωρίτερα.

ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ (Γιάννης Γκαμπέτας): Παπαδόπουλος Χ., Ρόκα, Τζιαρτζιάνης, Πολύζος, Πασχαλίδης, Μπίκος (87' Χατζούλης), Μεζίνι (57' Κομισόπουλος), Φλέγγας, Κακαβίτσης (81 Αλεξανδρής), Κόκκινος, Γκαμπέτας

ΠΥΡΓΕΤΟΣ (Νίκος Αργυρούλης): Μπαταβάνης, Ψωμολιάς (68' Καραβασίλης), Καλφούτζος (76' Δαραλιάκος), Πότσης, Μαντζαφούλης, Περήφανος, Νάστας, Διβανές, Βελετάνης, Ζαφειρίου, Σάββας (61 Αργύρης)

Πινγκ Πονγκ: Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η επιστημονική ημερίδα της Τ.Ε. ΕΦΟΕπΑ στην Πάτρα
Αθλητισμός: Ξεκίνησαν οι εγγραφές των ερασιτεχνικών σωματείων στο νέο περιβάλλον του e-kouros
Ιππασία: Ο Τουλούπης στον Τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου!
Γουέστ Χαμ: Θέλει «βόμβα» με Μουρίνιο