Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Νάουσα 1-1

Με το ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας με τη Νάουσα στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Απόλυτος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Μουσικάκης, ο οποίος στο 1ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους… γηπεδούχους, καθώς γύρισε την μπάλα στον Σινσερή, αυτός δεν έκανε το κοντρόλ και ο Αχιλλέας πήρε το προβάδισμα. Ωστόσο στο 48’ ο αμυντικός της Νάουσας με κεφαλιά, έφερε το ματς στα ίσια… διορθώνοντας κατά κάποιο τρόπο το λάθος στην έναρξη του αγώνα.

Πάντως, στο 30’ ο Παυλίδης είχε σουτ στο δοκάρι για τον Αχιλλέα, ενώ στο 80’ ο Κλιάνης πέτυχε τέρμα για τους γηπεδούχους, αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Τέλος, πέντε λεπτά αργότερα, ο Ευαγγελόπουλος είχε δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ (Απόστολος Στύλου): Σακελλαρίδης, Γελαδάρης, Δερμίσης, Τασίδης, Δημητρίου, Τσαγκαράκης, Παυλίδης, Τρικαλόπουλος, Νάκας (75 Ευαγγελόπουλος), Κλιάνης (85' Κωτσιαρίδης), Παμλίδης (60' Παγκέας).

ΝΑΟΥΣΑ (Βασίλης Αργυρίου): Σινσερής, Συμπεθέρης, Αργυρίου, Πέικος, Μουσικάκης, Κεφαλάς (80' Βλαχοδήμος Α.), Αβραμόπουλος, Νικόλτσης, Ρέτζιας (67' Παπαθάνος), Περηφανόπουλος, Μπενίσκος.