Νίκη με χατ-τρικ Σαμαρά για Σέλτικ (video)

Εντυπωσιακή εμφάνιση από τον Γιώργο Σαμαρά ο οποίος πετυχαίνοντας χατ-τρικ οδήγησε τη Σέλτικ στη νίκη με 5-2 επί της Κιλμάρνοκ.

Στην κορυφή της βαθμολογίας του σκοτσέζικου πρωταθλήματος αναρριχήθηκε η Σέλτικ που έκανε μεγάλη εμφάνιση στο «Ράγκμπι Παρκ» επικρατώντας 5-2 της Κιλμάρνοκ με τον Γιώργο Σαμαρά να είναι σε εξαιρετική κατάσταση και να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Στο 20’ ο Κόμονς άνοιξε το σκορ για τους «Κέλτες» με τον Σαμαρά να αναλαμβάνει δράση και να πετυχαίνει δύο γρήγορα τέρματα (24’, 27’) για το 3-0. Από εκεί και πέρα, αντέδρασαν οι γηπεδούχοι και με τα γκολ των Κλίνγκαν (35’) και Κλόχεσι (42’) μείωσαν σε 3-2.

Ξανά όμως, ο Γιώργος Σαμαράς βρήκε δίχτυα στο 88’ για να κάνει το 4-2 και να έρθει ο Μπαλντέ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΙΛΜΑΡΝΟΚ: Σαμσόν, Μπαρ, Κλόχεσι, ΜακΚίον, Μπουζίντ, Νίκοσον (84’ ΜακΚένζι), Κλίνγκαν, Ιμπραΐμ (79’ Σίλβα), Πασκάλι (82’ Ο’ Χάρα), Μπόιντ, Γκαρντίν.
ΣΕΛΤΙΚ: Φόρστερ, Μάθιους (40’ Λούστιγκ), Ιζαγκίρε, Άμπροουζ, Φαν Ντάικ, Μπράουν, Σαμαράς (90’ Αταγίτς), Κόμονς, Μουλγκρου, Στόουκς, Πούκι (79’ Μπαλντέ).