Έσπασε το ρόδι το Αμβούργο (video)

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Αμβούργο το οποίο επικράτησε 4-0 της Μπραουνσβάιγκ στην «Ίμτεχ Αρένα».

Την εξαιρετική παράδοση που έχει απέναντι στην Μπραουνσβάιγκ διατήρησε το Αμβούργο το οποίο για την 4η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος, επιβλήθηκε 4-0 της αντιπάλου του, παίρνοντας την 15η του νίκη σε σύνολο 21 αγώνων.

Μόλις στο 7’ ο Φαν ντερ Φάαρτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του λιμανιού για να έρθει ο Ζουά δέκα λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Καλχανόγλου ο οποίος στο 80’, ένα μόλις λεπτό μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο έκανε το 3-0 για να σκοράρει εκ νέου στο 91΄.

ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Άντλερ, Ντίκμαϊερ, Βέστερμαν, Τζουρού (72΄ Σόμπιχ), Λαμ, Μπαντέι (30’ Ρινκόν), Αρσλάν, Γίρασεκ, Φαν ντερ Φάαρτ (79’ Καλχάνογλου), Ζουά, Μπάιστερ.
ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ: Ντάβαρι, Κέσελ, Μπίκακσιτς, Ντόγκαν, Ρέιτσελ, Τίρκοφ (64’ Ερλ), Μπελαράμπι, Βράνσιτς, Χόσεντ (63’ Μπόλαντ), Κουμπέλα, Τζάκσον.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ