Ήττα- σοκ για Σίτι, 3-2 από  Κάρντιφ (video)

Ήττα- σοκ για Σίτι, 3-2 από Κάρντιφ (video)

Την μεγάλη έκπληξη έκανε η Κάρντιφ η οποία επικράτησε 3-2 της Μάντσεστερ Σίτι εντός έδρας παίρνοντας την πρώτη της νίκη για το φετινό πρωτάθλημα.

Από νωρίς βρήκε τα… δύσκολα στο αγγλικό πρωτάθλημα η Μάντσεστερ Σίτι η οποία στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με την Κάρντιφ δεν μπόρεσε να πάρει κάτι θετικό, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2.

Οι «πολίτες» ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και στις αρχές της επανάληψης προηγήθηκαν στο σκορ με τέρμα του Τζέκο (52’). Παρόλα αυτά, από εκείνο το σημείο και έπειτα οι γηπεδούχοι έκαναν ό,τι ήθελαν εντός αγωνιστικού χώρου και έφτασαν στη μεγάλη ανατροπή και νίκη.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Γκούναρσον έφερε το ματς στα ίσια, για να αναλάβει δράση από εκεί και πέρα ο Κάμπελ ο οποίος αρχικά στο 79’ έκανε το 2-1 για να «καθαρίσει» για την ομάδα του στο 87’ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Νεγρέδο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΚΑΡΝΤΙΦ: Μάρσαλ, Κόνολι, Κάουλκερ, Τέρνερ, Τέιλορ, Μεντέλ, Κιμ (90΄Μουτς), Γκούναρσον, Μπέλαμι (82’ Κόβι), Κάμπελ (91’ Κορνέλιους), Γουίτινγκχαμ.
ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Χαρτ, Ζαμπαλέτα, Χάβι Γκαρσία, Λέσκοτ, Κλισί, Χέσους Νάβας (55’ Νασρί), Γιάγια Τουρέ, Φερναντίνιο (77’ Μίλνερ), Σίλβα, Αγκουέρο, Τζέκο (68’ Νεγρέδο).

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1