Ποια Ίντερ;

Ποια Ίντερ;

Ο Απόλλων Λεμεσού κατάφερε σε διάστημα δέκα λεπτών να πετύχει τρία τέρματα απέναντι στον Ολυμπιακό Λευκωσίας και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου.

Το βράδυ της Τρίτης η Ίντερ έκανε μία τεράστια ανατροπή και προκρίθηκε απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου. Μία ημέρα αργότερα ήρθε ο Απόλλωνας Λεμεσού να κάνει ακόμα μία τεράστια ανατροπή στα γήπεδα της Ευρώπης και προκρίθηκε απέναντι στον Ολυμπιακό Λευκωσίας.

Μέχρι το 80’ το σκορ ήταν 2-0 υπέρ των φιλοξενούμενων, με τέρματα των Ζοάο Πάουλο (32’) και Ντέντε (37΄). Για να προκριθεί ο Απόλλωνας ήθελε τρία τέρματα στα επόμενα λεπτά. Και όμως τα κατάφερε!

Ο Μπανγκουρά στο 80’, μείωσε σε 2-1 για τους γηπεδούχους και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ολυμπιακός έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Χίντι. Η ισοφάριση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 87΄με τον Μρντάκοβιτς. Εκεί που όλα έδειχναν ότι το 2-2 θα είναι το τελικό αποτέλεσμα ήρθε ο Ερίς στο 99’ (!) να διαμορφώσει το τελικό 3-2 και να δώσει μία επική ανατροπή στην ομάδα του.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Σβαλόφσκι, Λόπες, Κόλαρ (45' Ερίσε), Μερκής, Κατσαβάκης (46' Σεμέδο), Κιντέρος, Οσενί, Κοσόφσκι, Νούνιεθ(61΄Σταύρου), Μπαγκούρα, Μρτάκοβιτς.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χίντι, Νικολάου(45΄Ριμπέιρο), Πίνα, Παουλίνιο, Τζούνιορ, Μέρσιο, Ντεντέ, Κάρλος Αντρέ, Κενμόκνε(56΄Πολυκάρπου- 83΄Σέτκους), Ζοάο Πάολο, Τσιντί.

Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)
Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Τίτλος αφιερωμένος στον Ιβάν Σαββίδη