Γαλατινή – Αρης Λόφων 3-2

Αν και αγχώθηκε στο τέλος, η Γαλατινή πήρε τη νίκη με 3-2 του Αρη Λόφων, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης δεν είχε πολλές συγκινήσεις, με την μπάλα να κινείται στο χώρο του κέντρου. Στο δεύτερο 45λεπτο όμως, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και μέσα σε 12 λεπτά σημείωσαν τρία γκολ. Η αρχή έγινε στο 55’ με τον Μπάκανο, ενώ στο 60’ ο Κουτσομήτρος έκανε το 2-0. Στο 67’ ο Παπαρίζος σημείωσε το 3-0, όμως το παιχνίδι δεν είχε τελειώσει. Ο Αρης Λόφων εκμεταλλεύτηκε την χαλαρότητα που επήλθε στην ομάδα της Γαλατινής και στο 82’ ο Τσίγλης μείωσε σε 3-1, ενώ ο Τσιγκόπουλος στο 87’ έγραψε το 3-2. Τα τελευταία λεπτά του αγώνα ήταν… δραματικά, αλλά το σκορ δεν άλλαξε.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Κοζάνης βρίσκεται μόλις έναν βαθμό πίσω από τη γραμμή του υποβιβασμού, διατηρώντας τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία.

ΓΑΛΑΤΙΝΗ: Ζιώγας, Καρανάσιος, Σταυρίδης, Ρότσκος (30’ Κουτσομήτρος), Τσόρκας, Μυλωνάς (46’ Μπλιάκος), Γκαραγκούνης, Τσούκρας, Κιουλτζής (71’ Κατσιάς), Παπαρίζος, Μπάκανος

ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας, Γιαννόπουλος, Κυρκόπουλος Ι., Σοβιτσλής, Κωνσταντινόπουλος Δ., Τσιγκόπουλος, Κωνσταντινόπουλος Μ., Κυρκόπουλος Α., Κούλης (46’ Τσίγλης), Κυρκόπουλος Χ., Τριανταφυλλόπουλος

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»