Αυτοκτονία υποβιβασμού για Σαραγόσα

Την ήττα με 2-1 εντός έδρας από την Αθλέτικ Μπιλμπάο γνώρισε η Σαραγόσα και έμεινε στις θέσεις του υποβιβασμού.

Όλα τέλεια τα έκανε η Σαραγόσα για τα πρώτα 80 λεπτά της αναμέτρησής της με την Αθλέτικ Μπιλμπάο όπου κρατούσε μία σπουδαίας σημασίας νίκη που θα την έφερνε και κοντά στην παραμονή της.

Αυτό γιατί προηγούταν στο σκορ με 1-0 με τέρμα του Έλντερ Πόστιγκα από το 14’. Από εκεί και πέρα όμως, αυτοκτόνησε δεχόμενη δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο και γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από τους Βάσκους.

Ο Γιορέντε στο 80’ έφερε το παιχνίδι στα ίσια, ενώ στο 92’ ο Ιμπάι Γκόμεζ με τακουνάκι έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

ΣΑΡΑΓΟΣΑ: Ρομπέρτο, Φερνάντεζ, Σαπουνάρου, Αλβάρο Γκονζάλεζ, Άμπραχαμ, Απόνο, Πίντερ, Βίκτορ Ροντρίγκεζ (77’ Μπιενβενού), Ρόδρι (57’ Ροσίνα), Μοντάνιες (68’ Μοβίγια), Πόστιγκα.
ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Ιραϊθόθ, Ραμάλιο (82’ Καστίγιο), Γκουρπέγι, Σαν Χοσέ, Αουρτενέτσε (46’ Ιμπάι), Ιτουράσπε, Σουσαέτα, Ντε Μάρκος, Άντερ, Μουνιαΐν, Αντούριθ (46’ Γιορέντε).

Τζόκοβιτς και Μπονμάτι θριάμβευσαν στα «Όσκαρ» των αθλητών - Αποκάλυψη ο Μπέλιγχαμ
Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς