Ανατροπή σεντονιού για Μίλαν

Μεγάλη ανατροπή έκανε η Μίλαν στα τελευταία λεπτά επί της Κατάνια επικρατώντας 4-2  και παραμένοντας στην 3η θέση του Καμπιονάτο.

Με ένα ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, η Μίλαν κατάφερε να πάρει πολύ σημαντική νίκη με 4-2 επί της Κατάνια στο «Σαν Σίρο» παραμένοντας στην 3η θέση της βαθμολογίας του Καμπιονάτο.

Η ομάδα της Σικελίας άνοιξε το σκορ με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού με τον Λεγκροτάλιε. Από εκεί και πέρα οι «ροσονέρι» ισοφάρισαν στο 45’ με τέρμα του Φλαμινί. Στη συνέχεια ο Μπεργκέσιο στο 65’ έκανε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους, για να αναλάβει δράση ο Πατσίνι.

Ο Ιταλός διεθνής στο 74’ έκανε το 2-2 για να ολοκληρώσει την ανατροπή τρία λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαλοτέλι.

ΜΙΛΑΝ: Αμέλια, Αμπάτε, Μεξές, Μπονέρα, Ντε Σίλιο, Φλαμινί, Μοντολίβο, Νοτσερίνο (67’ Πατσίνι), Μπόατενγκ, Μπαλοτέλι, Ελ Σαράουι (81’ Μουντάρι).
ΚΑΤΑΝΙΑ: Φρίσον, Ίθκο, Λεγκροτάλιε, Φερνάντεζ. Μαρκέσε, Λόντι, Αλμιρόν (81’ Μπιατζιάντι), Μπαριέντος, Κάστρο, Γκόμεζ, Μπεργκέσιο.

Έπιασε δουλειά ο Κόντης: «Μίνιμουμ στόχου το κύπελλο και η Ευρώπη»
Παναθηναϊκός AKTOR: Του... ανήκει το Top-10 όλης της σεζόν στη Euroleague!
Διεθνής Ποδηλατικός Γύρος Ελλάδας 2024: Οι κυκλοφοριακές ρυθμίσεις την Κυριακή (19/5) στην Ατττική
Καρυπίδης: «Για τον κόσμο μας, για τους εαυτούς μας»