Αδιάφορη νίκη για Αννόβερο

Την πρώτη του νίκη ύστερα από τρεις αναμετρήσεις πήρε το Αννόβερο που επικράτησε εκτός έδρας 3-2 της υποβιβασμένης Γκρόιτερ Φιρτ.

Νίκη χωρίς κάποιο ουσιαστικό αντίκρισμα πανηγύρισε το Αννόβερο στην «Τρόλι Αρένα» επικρατώντας 3-2 της Γκρόιτερ Φιρτ. Οι Σάξονες με τη νίκη αυτή παρέμειναν μακριά από τις θέσεις της Ευρώπης και απλά περιμένουν το τέλος της φετινής σεζόν.

Ο Αμπντελάουε στο 36’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα ο Ντζιούρτζιτς έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Στο δεύτερο μέρος και το τελευταίο 20λεπτο έγινε… χαμός.

Ο Χόφμαν στο 71’ έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ το Αννόβερο, για να έρθει η απάντηση ξανά από τον Ντζιούρτζιτς ο οποίος ισοφάρισε 2-2 στο 83’. Τέσσερα λεπτά μετά όμως, ο Πίντο πέτυχε το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ: Χεσλ, Νέχριγκ, Σόμπιετς (46'Κλάινε), Μαβράι, Μπαμπά, Γκάις, Φέρστνερ (79'Νέθε), Κλάους, Πριμπ, Παρκ (67'Πλέντλ), Ντζιούρτζιτς.
ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Σακάι, Χόφμαν, Χαγκουί, Ποκονιόλι, Σμίντεμπαχ (89'Έγκιμαν), Ντα Σίλβα, Πίντο, Για Κόναν (69'Σλάουντραφ), Ράους, Αμπντελαουί (79'Τσαχέντ), Μ.Ντιούφ.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!