Ξέφυγε με θρίαμβο η Σαουθάμπτον (video)

Τη νίκη με 2-1 επί της Τσέλσι πανηγύρισε η Σαουθάμπτον με αποτέλεσμα να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις της Πρέμιερ Λιγκ.

Πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθειά της για την παραμονή στην Πρέμιερ Λιγκ πήρε η Σαουθάμπτον η οποία επιβλήθηκε 2-1 της Τσέλσι στο «Σεντ Μέρις» και ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Ο Ροντρίγκεζ στο 23’ άνοιξε το σκορ για τους «Άγιους», ωστόσο η απάντηση από τους «μπλε» ήταν άμεση και δέκα λεπτά αργότερα, ο Τέρι ισοφάρισε σε 1-1. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε δύο λεπτά αργότερα, από γκολ του Λάμπερτ.

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ: Μπόρουτς (46’ Ντέιβις), Κλίνε, Γιόσιντα, Χούιβελντ, Σο, Ντέιβις (85΄Φοξ), Κορκ, Πάντσεον (62’ Γουόρντ), Σνέιντερλιν, Ροντερίγκεζ, Λάμπερτ.
ΤΣΕΛΣΙ: Τσεχ, Αθπιλικουέτα, Ιβάνοβιτς, Τέρι, Μπερτράν, Λάμπαρντ, Μίκελ (72’ Ραμίρες), Όσκαρ (76’ Μπεναγιούν), Μαρίν (60’ Αζάρ), Μόουσες, Φερνάντο Τόρες.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι