Για πλάκα η Σεβίλλη (video)

Την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Κυπέλλου πήρε η Σεβίλλη η οποία διέλυσε 4-0 τη Σαραγόσα στο «Σάντσεθ Πιθχουάν».

Μετά το ισόπαλο 0-0 του πρώτου αγώνα ανάμεσα σε Σαραγόσα και Σεβίλλη, η ομάδα της Ανδαλουσίας ήθελε τη νίκη για να βρεθεί στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας. Αυτή, ήρθε με άνετο τρόπο, καθώς επικράτησε 4-0 της αντιπάλου της.

Οι φιλοξενούμενοι από το 26’ έπαιζαν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Φερνάντεζ. Ο Νεγρέδο στο 36’ άνοιξε το σκορ με τον Ράκιτιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους να κάνει το 2-0.

Στο 65’ ο Γκονζάλεζ έκανε πέναλτι για να αποβληθεί και ο Νεγρέδο να πετύχει το δεύτερό του προσωπικό τέρμα. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε από τον Ντελ Μοράλ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Λόπεθ, Ναβάρο, Σπάχιτς, Φάζιο, Σισίνιο, Μέντελ (54' Ντελ Μοράλ), Κοντόγκμπια, Ράκιτιτς, Ρέγιες (75' Στεφάνοβιτς), Νάβας, Νεγρέδο (71' Μπαμπά)
ΣΑΡΑΓΟΣΑ: Φράνκο, Φερνάντεθ, Λανθάρο, Σαπουνάρου, Παρέδες, Γκονζάλεθ, Ροντρίγκεθ (51' Έκτορ), Μάρι, Ζουκουλίνι (70' Μοβίγια), Βιλτσές, Άλαμο (33' Ορτί).

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι