Με το… δεξί η Μπέτις (video)

Τη νίκη με 2-1 στο «Ρομαρέδα» πήρε η Μπέτις η οποία επικράτησε της Σαραγόσα και παρέμεινε ψηλά στη βαθμολογία.

Στα υψηλά πατώματα της βαθμολογίας του ισπανικού πρωταθλήματος διατηρήθηκε η Μπέτις η οποία μπήκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο 2013, επικρατώντας 2-1 εκτός έδρας της Σαραγόσα.

Οι «βερδιμπλάνκος» στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου προηγήθηκαν με τέρμα του Κάστρο. Στο 58’ ο Μολίνα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, δίνοντας μεγάλο προβάδισμα νίκης στην ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι, το μόνο που κατάφεραν, ήταν να μειώσουν με τέρμα του Μοντάνιες στο 79’.

ΣΑΡΑΓΟΣΑ: Ρομπέρτο, Σαπουνάρου (74’ Ορτί), Λούβενς, Αλβάρο Γκονζάλεζ, Άμπραχαμ, Απόνιο, Μοβίγια, Οριόλ (61’ Ζουκουλίνι), Ροντρίγκεζ (85’ Αλάμο), Μοντάνιες, Πόστιγκα.
ΜΠΕΤΙΣ: Αντριάν, Τσίκα, Μάριο, Αμάγια, Νάτσο, Ιγκιεμπόρ (53’ Χόρχε Μολίνα), Κάνιας, Κάμπελ, Ετσεμπερία (79’ Ρούμπεν Πέρεζ), Σεβίγια (72΄ Ποθουέλο), Κάστρο.

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα