Εθνικός Κατερίνης - Αρης Λόφων	3-0

Εθνικός Κατερίνης - Αρης Λόφων 3-0

Την πρώτη του φετινή εντός έδρας νίκη σημείωσε ο Εθνικός Κατερίνης, καθώς επικράτησε του Αρη Λόφων με 3-0.

Η ομάδα του Σάκη Παπαβασιλείου μετά από ένα πρώτο ημίχρονο μοιρασμένο, ανέβασε στροφές στην επανάληψη και σημείωσε τρία τέρματα με αρκετά καλή απόδοση. Στο 51’ ο Μπίντας έκανε το 1-0, ενώ στο 62’ ακυρώθηκε σωστά γκολ των γηπεδούχων με τον Γκουνταμάνη ως οφσάιντ. Στο 69' οι Κατερινιώτες διπλασίασαν με κοντινό σουτ του Κατσαμάγκα τα τέρματά τους, ενώ το τελικό στο 3-0 διαμόρφωσε στο 85’ ο Ελλησιάδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Σαρπότας, Μαγκλάρας, Δερμίσης, Ζαπουνίδης, Τζιάμας, Ζυγόπουλος (63' Ελλησιάδης), Παπαβασιλείου, Γκουνταμάνης, Συρανίδης (46' Κατσαμάγκας / 86’ Παπαγιαννούλης), Μπεκιάρης, Μπίντας.
ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας (62' Χ. Τασσόπουλος), Π. Κωσταντινόπουλος, Αλεξιάδης, Σοβισλής, Τσίγλης, Τασόπουλος Κ., Μ. Κωσταντινόπουλος, Π. Κυρκόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος (74' Μητσκόπουλος), Λ. Κωσταντινόπουλος (86' Π. Κωσταντινόπουλος), Δημόπουλος.

Με μπλούζα «Ορθοδοξία ή Θάνατος» εμφανίστηκε ο Ούσικ και νίκησε τον Φιούρι
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Αποθέωσε τον Χάαλαντ και αποκάλυψε το δώρο που του έκανε ο Νορβηγός
Κέρασε μπύρα τους φιλάθλους για το αντίο του ο Μάρκο Ρόις!
Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)