«Αυτοκτονία» για Τότεναμ και αποκλεισμός από Νόριτς (video)

Δεχόμενη δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Τότεναμ αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Λιγκ Καπ Αγγλίας χάνοντας 2-1 από τη Νόριτς.

Εκτός διοργάνωσης έμεινε η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League, Τότεναμ. Οι «πετεινοί» έδειχναν να κρατούν στα χέρια τους την πρόκριση μέχρι τα τελευταία λεπτά, αλλά κάπου εκεί «αυτοκτόνησαν» και γνώρισαν την ήττα με 2-1.

Ο Μπέιλ στο 66΄άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αντρέ Βίλας Μπόας, ωστόσο ο Βερτόνγκεν στο 84’ και πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι με αυτογκόλ έκανε το 1-1. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο 87’ από τον Τζάκσον που έδωσε τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του. Στο 90' ο Κλιντ Ντέμπσεϊ είχε την ευκαιρία να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, ωστόσο αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

ΝΟΡΙΤΣ: Μπουν, Γουίτακερ, Τέρνερ, Τιενί, Μπένετ, Χόουσον, Σέρμαν (82’ Χολτ), Φοξ (68’ Τετέι), Μπάτερφιλντ (68’ Τζάκσον), Σνόντγκρας, Μόρισον
ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Νόουτον, Ντόουσον, Γουόλκερ (90’ Ντεφό), Κάουλκερ, Ντέμπσεϊ, Μπέιλ, Σίγκουρντσον, Φαλκέ, Λίβερμορ (46’ Χάντλστοουν), Κάρολ (79’ Βερτόνγκεν).