Κύπελλο Γερμανίας: Στο… ρελαντί η Μπάγερν (video)

Στον τρίτο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας προκρίθηκε η Μπάγερν Μονάχου η οποία επικράτησε 4-0 της Καϊσερσλάουτερν στην «Αλιάντς Αρένα».

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Μπάγερν Μονάχου στην αναμέτρηση Κυπέλλου με την Καϊσερσλάουτερν επί της οποίας επικράτησε 4-0. Ο Πιζάρο ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Βαυαρούς. Στο 11’ άνοιξε το σκορ για να πετύχει το δεύτερό του τέρμα στο 58’ κάνοντας το 3-0. Ενδιάμεσα ο Ρόμπεν (49’) είχε κάνει το 2-0 για την ομάδα του. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε ξανά από τον Ρόμπεν στο 88’.

Κάνοντας πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, η Βόλφσμπουργκ πήρε τη δεύτερή της συνεχόμενη νίκη σε όλες τις διοργανώσεις, επικρατώντας 2-0 της Φρανφκούρτης. Ο Ντιέγκο στο 51’ άνοιξε το σκορ με τον Ντοστ δέκα λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ