Ζωντανή η Μίλαν, 2-2 με Παλέρμο (video)

Παρά του ότι βρέθηκε με 2-0 πίσω στο σκορ, η Μίλαν κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία στο «Ρέντζο Μπαρμπέρα» απέναντι στην Παλέρμο.

Πολύ καλό παιχνίδι έκανε για τα πρώτα 60 λεπτά η Παλέρμο στην εντός έδρας αναμέτρησή της με τη Μίλαν στο «Ρέντζο Μπαρμπέρα» που φαινόταν αρκετή για να της δώσει και τη νίκη. Οι «ροζανέρο» προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά της επανάληψης με 2-0, ωστόσο δεν διατήρησαν το προβάδισμά τους παραχωρώντας ισοπαλία με 2-2.

Ο Μίκολι με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Μπριέντζα στο 47’ να κάνει το 2-0. Από εκεί και πέρα, ήρθε η αντίδραση των «ροσονέρι». Ο Μοντολίβο στο 69’ μείωσε σε 2-1 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Ελ Σαράουι στο 80’.

ΠΑΛΕΡΜΟ: Ουκάνι, Μουνιόθ, Ντονάτι (6’ Φον Μπέργκεν), Μαντοβάνι, Μοργκανέλα, Μπαρέτο, Ρίος, Γκαρσία (67’ Τσετό), Ίλισιτς, Μπριέντζα (57’ Τζιόρτζι), Μίκολι
ΜΙΛΑΝ: Αμέλια, Γιέπες (54’ Πατσίνι), Μεξές, Μπονέρα, Αμπάτε, Νοτσερίνο, Μοντολίνο, Φλαμινί (46’ Εμάνουελσον), Κονστάντ, Πάτο (53’ Μπόγιαν), Ελ Σαράουι

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη