Στο 2-2 Βαγιαδολίδ και Σοσιεδάδ (video)

Στη μέση της βαθμολογίας έμειναν Βαγιαδολίδ και Σοσιεδάδ μετά τη μεταξύ τους ισοπαλία με 2-2.

Η Σοσιεδάδ μπήκε καλά στον αγωνιστικό χώρο και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκρίτσμαν προηγήθηκε στο 37’. Η απάντηση της Βαγιαδολίδ όμως, ήταν άμεση και έξι λεπτά αργότερα, έφτασε στην ισοφάριση με τέρμα του Έμπερτ.

Με τον τρόπο που τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, ξεκίνησε το δεύτερο, όταν ο Γκρίτσμαν με το δεύτερο του προσωπικό τέρμα έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του στο 57’. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Όσκαρ στο 75’ που έδωσε το βαθμό στην ομάδα του που τη διατήρησε κοντά στις θέσεις της Ευρώπης.

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Ερνάντεζ, Ρουκάβινα, Ρουέντα, Βαλιέντε, Μπαλενζιάγκα, Ρούμπιο (66’ Νέιρα), Πέρεζ. Έμπερτ, Όσκαρ, Ομάρ (60’ Μπουένο), Γκουέρα
ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Θουμπικαράι, Μαρτίνεζ, Γκονζάλεζ, Ινίγκο, Ντε λα Μπέγια, Μάρκελ, Ιγιαραμέντι, Γκρίτσμαν (79’ Πάρδο), Βέλα (68’ Πριέτο), Κάστρο (74’ Άνχελ), Αγκιρέτσε.

ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα