Κύπρος: Στην κορυφή Ανόρθωση και ΑΕΚ

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας διατηρήθηκαν Ανόρθωση και ΑΕΚ Λάρνακας μετά τις νίκες τους επί των Ολυμπιακού Λευκωσίας και Εθνικού Άχνας αντίστοιχα.

Πολύ καλή εμφάνιση για ακόμα ένα παιχνίδι έκανε η Ανόρθωση η οποία πέρασε νικηφόρα από τη Λευκωσία επικρατώντας του τοπικού Ολυμπιακού με 3-1. Ο Λαβόρδε στο 24΄ άνοιξε το σκορ για την «κυρία» με τον Σωτηρίου να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους στο 33’.  Στην επανάληψη όμως οι «κυανόλευκοι» έφτασαν στα δύο τέρματα της νίκης με τους Ρέζεκ (50’) και Ρονκάτο (93’).

Σημαντική νίκη πήρε και η ΑΕΚ Λάρνακας που μαζί με Ανόρθωση και ΑΠΟΕΛ βρίσκεται στην κορυφή. Η ομάδα της Λάρνακας πέρασε νικηφόρα 1-0 από την έδρα του Εθνικού Άχνας με τέρμα του Πάλιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Τέλος, από τις θέσεις του υποβιβασμού ξέφυγε η Πάφος η οποία πήρε μεγάλη νίκη με 2-0 στην έδρα της Αλκής. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Αγκουινάλντο που σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας του (16’, 54’).

ΑΕΚ: Ανοίγει τις πύλες του το Μουσείο Ιστορίας | Τα ωράρια λειτουργίας κι οι τιμές των εισιτηρίων
Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα