Τεράστια ανατροπή για Γκλάντμπαχ! (video)

Με τρία τέρματα στο τελευταίο 20λεπτο, η Γκλάντμπαχ πήρε μεγάλη νίκη με 3-2 στην έδρα του Αννόβερου.

Τίποτα δεν τελειώνει πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή της αναμέτρησης. Κάτι που αποδείχθηκε περίτρανα στην αναμέτρηση του Αννόβερου με την Γκλάντμπαχ όπου οι φιλοξενούμενοι έκαναν μεγάλη ανατροπή επικρατώντας 3-2 με τρία γκολ στα τελευταία 20 λεπτά της αναμέτρησης.

Ο Σλάουντραφ στο 48’ άνοιξε το σκορ για τους Σάξονες με τον Ντιούφ πέντε λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0 δείχνοντας πως «καθαρίζει» για την ομάδα του. Από εκεί και πέρα όμως τα «πουλάρια» ξεκίνησαν τη μεγάλη τους ανατροπή.

Ο Ντομίνγκεζ στο 70’ μείωσε σε 2-1 με τον Μπρούερς να ισοφαρίζει στο 77’. Η τεράστια ανατροπή ολοκληρώθηκε με τέρμα του Αράνγκο στο 79’.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Σακάι (84’ Πάντερ), Έγκιμαν, Χαγκούι, Ράους, Στεντλ, Πίντο (82’ Αμπντελάουε), Για Κόναν, Χούστι, Σλάουντραφ,  Ντιούφ (66’ Σόμπιχ)
ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Τερ Στέγκεν, Στραντζλ, Μπρούερς, Ντομίνγκεζ, Ντάεμς, Νόρντβαϊτ (75’ Σάκα), Μαρξ, Ρουπ, Αράνγκο, Χέρμαν (69’ Μλαπά), Ντε Καμάργκο (69’ Χάνκε)