Λύτρωση με Σισέ για Νιούκαστλ (video)

Με τέρμα του Σισέ στο 93’ η Νιούκαστλ επικράτησε 2-1 της Γουέστ Μπρομ και πλησίασε τις θέσεις της Ευρώπης.

Στις νίκες επέστρεψε η Νιούκαστλ ύστερα από τρεις αγωνιστικές που δεν είχε μπορέσει να φτάσει στο τρίποντο. Η λύτρωση για τους «ανθρακωρύχους» ήρθε απέναντι στη Γουέστ Μπρομ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» όπου επικράτησε 2-1.

Ο Μπα στο 35΄ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ωστόσο δέκα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Λουκάκου ισοφάρισε για τους «μπάγκις». Τη νίκη στις «καρακάξες» έδωσε ο Σισέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, λυτρώνοντας την ομάδα του.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Κρουλ, Σίμπσον (61' Ομπερτάν), Γουίλιαμσον, Κολοτσίνι, Σαντόν, Μπεν Αρφά, Πιρτς, Καμπάιγ, Γκουτιέρεζ, Μπα (73' Σάμι Αμεόμπι), Σόλα Αμεόμπι (61' Σισέ)
ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ: Φόστερ, Τάμας, ΜακΌλεϊ, Όλσον, Ρίτζουελ, Μουλούμπου, Μόρισον, Οντεμβίγκι, Γκέρα (87' Ποπόφ), Ντόρανς (72' Ρόζενμπεργκ), Λουκάκου (65' Λονγκ)

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ - Μπριζ, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός και Στέφανο Τσιτσιπά
Ραντεβού με την ιστορία έχουν ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα και ο Ολυμπιακός στην Πόλη!
Elite League: Νίκες για Μίλωνα, Ηρακλή και Ψυχικό