Άνετα στην κορυφή η Μπενφίκα

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Μπενφίκα στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με τη Ζιλ Βιθέντε επί της οποίας επιβλήθηκε 3-0.

Την τρίτη της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα Πορτογαλίας πήρε η Μπενφίκα η οποία είχε εύκολο απόγευμα επί της Ζιλ Βιθέντε εκτός έδρας επικρατώντας 3-0. Ο Λίμα μόλις στο 2’ άνοιξε το σκορ για τους «αετούς» της Λισαβόνας με τον Λουισίνιο στο 27’ να κάνει το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Γκόμεζ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Η Μπενφίκα τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς στο 70’ ο Πέρεζ αποβλήθηκε.

Σημαντική νίκη πήρε η Πάκος Φερέιρα επί της Μπέιρα Μαρ εκτός έδρας. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν 2-0 και έτσι απομακρύνθηκαν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Στο άλλο παιχνίδι η Ολιανένσε παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στη Μορεϊρένσε.

Δείτε το πρόγραμμα και τη βαθμολογία της πρώτης κατηγορίας της Πορτογαλίας.

ΑΕΚ: Αποκάλυψε το σλόγκαν των 100 ετών
Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV
Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ