Λευκάδια - Αρης Λόφων 3-1

Δεν δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα τα Λευκάδια να νικήσουν τον Αρη Λόφων με 3-1, φτάνοντας τις έξι συνεχείς νίκες.

Η ομάδα της Ημαθίας έπαιζε χωρίς ιδιαίτερο άγχος, απέναντι σε έναν αντίπαλο που έχει συμβιβαστεί με την ιδέα του υποβιβασμού. Ο Τσάλμας πέτυχε δύο γκολ, στο 42’ και το 51’, ενώ στο 60’ ο Μαντζιαρίδης έκανε το 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 82’ με τον Σοβισλή.

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Κωνσταντινόπουλος, Κοτζαχρίστος, Σαρπίνος, Ηλιάδης, Θεοδοσιάδης, Μαντζιαρίδης, Γκόγκας (55’ Παπαδόπουλος), Τρούπκος, Τσάλμας (70’ Ζαχαριουδάκης), Θεοδωρίδης, Γιαουλτζής

ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας, Κωνσταντινόπουλος Ε., Κυρκόπουλος, Σοβισλής, Κωνσταντινόπουλος Π., Τασσόπουλος Ε., Τασσόπουλος Γ., Αλεξιάδης, Τσιγλής, Κυρκόπουλος Χ., Τριανταφυλλόπουλος (28’ Κυρκόπουλος Π.)

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα