Αρης Λόφων – Μακεδονικός Σιάτ. 6-0

Σαρωτικός ήταν ο Αρης Λόφων, ο οποίος στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 20ής αγωνιστικής, διέλυσε με 6-0 τον Μακεδονικό Σιάτιστας.

Η αναμέτρηση δεν είχε καμία βαθμολογική σημασία, καθώς και οι δύο ομάδες δεν έχουν ελπίδες παραμονής. Οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν με πολλούς νεαρούς παίκτες, ενώ ταξίδεψαν στους Λόφους μόνο με έντεκα παίκτες. Σε συνδυασμό με τη χαμηλή θερμοκρασία, το χιονόνερο, αλλά και τη δίψα του Αρη να πανηγυρίσει επιτέλους μια νίκη, το 6-0 ήρθε φυσιολογικά. ΄

Το σκορ άνοιξε ο Τσίγλης στο 5’, ενώ ο Κήμες στο 18’ έκανε το 2-0. Στο 27’ ο Τσίγλης και πάλι βρήκε δίχτυα, γράφοντας το 3-0, το οποίο ήταν κι το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο 65’ ο Μητσκόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Μιχάλης Κωνσταντινόπουλος (85’) και Τσίγλης (87’) διαμόρφωσαν το τελικό 6-0.

ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας, Κωνσταντινόπουλος Ε., Κυρκόπουλος, Σοβίσλης, Κωνσταντινόπουλος Πασχ., Κυρκόπουλος Π., Κωνσταντινόπουλος Μ., Κήμες (56’ Μητσκόπουλος), Τσίγλης, Κωνσταντινόπουλος Παντ. (46’ Κωνστναντινόπουλος Λ.), Τριανταφυλλόπουλος

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ: Μυλωνάς, Στεργίου, Γκαραγκούνης, Γκράβας, Λάτσιος, Τσιαούσης Γ., Κατσίρης, Κοντσόγλου, Μπέρος, Ντίνας, Τσιαούσης Ν.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα