Καταστρέφοντας τον θρίαμβο

Ο αμυντικός της Τζουργκάρντεν, Μαρκ Πέντερσεν στο 89’ διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο μεγάλο ντέρμπι της Στοκχόλμης, στερώντας τη νίκη από την ομάδα του.

Το μεγαλύτερο ντέρμπι της Στοκχόλμης είναι αυτό ανάμεσα σε ΑΪΚ και Τζουργκάρντεν. Το «Ρασούντα» κατάμεστο για τη μεγάλη αναμέτρηση. Στα τελευταία λεπτά όμως, μόνοι οι φίλοι της Τζουργκάρντεν ακουγόντουσαν.

Η ομάδα τους ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0 και έλειπαν λίγα λεπτά για να αποχωρήσουν θριαμβευτές από τον αγωνιστικό χώρο. Όλα αυτά, μέχρι να έρθει το 89’. Μία βαθιά μπαλιά της απελπισίας από τους γηπεδούχους, κατέληξε στο πόδι του αμυντικού των φιλοξενούμενων, Μαρκ Πέντερσεν, ο οποίος με φανταστικό φαλτσαριστό σουτ, διαμόρφωσε το τελικό 1-1, σκοράροντας εις βάρος της ομάδας του.

Μεταγραφές, Ρεάλ Μαδρίτης: Ζήτησε Φρίμπονγκ ο Αντσελότι
ΑΕΚ – Άρης: Το εντυπωσιακό κορεό για τα 100 χρόνια κι η οικογενειακή ατμόσφαιρα στο φινάλε (video)
Πινγκ Πονγκ: Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η επιστημονική ημερίδα της Τ.Ε. ΕΦΟΕπΑ στην Πάτρα
Αθλητισμός: Ξεκίνησαν οι εγγραφές των ερασιτεχνικών σωματείων στο νέο περιβάλλον του e-kouros