Ανατροπή παραμονής για Μπόλτον!

Μεγάλη νίκη πήρε η Μπόλτον απέναντι στην Άστον Βίλα με 2-1 και έμεινε ζωντανή στη «μάχη» της παραμονής.

Ένα βαθμό μακριά από τις θέσεις της παραμονής με ένα παιχνίδι λιγότερο βρίσκεται η Μπόλτον, η οποία σε ένα από τα σημαντικότερα παιχνίδια της φετινής σεζόν, εμφανίστηκε αντάξια των προσδοκιών, επικρατώντας εκτός έδρας 2-1 της Άστον Βίλα στο «Βίλα Παρκ». Με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τέρμα του Γουόρνοκ και έδειχναν ικανοί να πάρουν σημαντική νίκη για την παραμονή τους.

Στα επόμενα τρία λεπτά όμως, όλα είχαν έρθει… τούμπα. Ο Πετρόφ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 62’ ισοφάρισε σε 1-1, για να έρθει ο Ν’Γκογκ ένα λεπτό αργότερα να ολοκληρώσει την ανατροπή και να δώσει μία σπουδαία νίκη στην ομάδα του, που την κρατάει ζωντανή στη «μάχη» της παραμονής.

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Γκίβεν, Χάτον, Κουεγιάρ, Μπέικερ, Λιχάζ, Άλμπρινγκτον (77’ Μπανάν), Χερντ (88’ Ντελφουνένσο), Γουόρνοκ, Ν’Ζόγκμπια, Χέσκεϊ (71’ Αγκμπονλαχόρ), Γουέιμαν.
ΜΠΟΛΤΟΝ: Μπογκντάν, Στέινσον, Ριμ, Γουίτερ, Ρίκετς, Μιγιάτσι (46’ Ντέιβις), Ρίο – Κόκερ, Πετρόφ, Νγκογκ (72’ Κλάσνιτς), Ιγκλς (86’ Αλόνσο).

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ