Μάτρι: «Δείξαμε χαρακτήρα»

Ο επιθετικός της Γιουβέντους τόνισε ότι η ομάδα του έδειξε ότι έχει το μέταλλο για να αναδειχθεί πρωταθλήτρια στην αναμέτρηση με τη Νάπολι.

Μεγάλη ανατροπή κατάφερε να κάνει η Γιουβέντους το βράδυ της Τρίτης, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-1 από τη Νάπολι και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο.

Ο Αλεσάντρο Μάτρι μιλώντας στα Μέσα της Ιταλίας για το παιχνίδι, τόνισε ότι η ομάδα του έδειξε χαρακτηριστικά μεγάλης ομάδας. «Υπάρχουν και θετικά και αρνητικά από την εμφάνισή μας. Το αποτέλεσμα είναι καλό, συγκριτικά με τις συνθήκες που αντιμετωπίσαμε, αλλά δεν πρέπει να επαναλάβουμε ανάλογη εμφάνιση με αυτή του πρώτου ημιχρόνου», είπε αρχικά ο Ιταλός διεθνής.

«Στο δεύτερο ημίχρονο όμως δείξαμε χαρακτήρα μεγάλης ομάδας. Πήραμε ένα δίκαιο αποτέλεσμα. Το πιο σημαντικό είναι η διάθεση που έδειξε κάθε παίκτης, μετά το 3-1 και δεν τα παρατήσαμε», κατέληξε.

NBA: Μία νίκη μακριά από τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς - Στους τελικούς της Ανατολής οι Σέλτικς
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα